EST

Mudelduslaagrite tutvustus

Tartu Kunstikool loob koolide ettevõtlusõppe õpetajatele, juhendajatele ning valdkonna arendajatele õpikogukonna, et üheskoos kõrgemale ja kaugemale jõuda.

Kutsume teid osalema mudelduslaagrites, mis toimuvad 3 korda 2018/19 õppeaasta jooksul - iga kord ühes maalilises turismitalus. Iga 3-päevase laagri jooksul uurime mõnd olulist ettevõtluse õpetamise aspekti, katsetame erinevaid tööriistu, arutleme metoodikate ning hindamise üle. Igaühel ja koostöiselt valmib uuendatud rakenduslik ainekava oma koolis ettevõtlusõppe läbiviimiseks. Kõike seda toetab projekt “Koos ettevõtlikuks!”. Kuidas on teie koolis ettevõtlusmoodul rakendatud? Mudelduslaagrites räägime nii koolide senistest kogemustest kui aitame uutel koolidel rakendust ette valmistada. Tartu Kunstikooli TOY coachid tutvustavad mudelduslaagrites kooli 4- aastast kogemust TOY mudeli kasutamisel. TOY metoodika valiti sel aastal Euroopa Liidu parimate ettevõtluspedagoogika praktikate hulka. Arutame koos, millised on mudeli metoodilised eripärad võrreldes teiste võimalustega. Mille poolest erineb tiimicaochimine õpetamisest ja kuidas õppijate tiime kõige paremini toetada? Uurime, diskuteerime ja katsetame koos.

Igas mudelduslaagris on ka üks külaline: Piret Jeedas (MTÜ Ruumiloojad), Indrek Maripuu (Loovusait, Ideemäng OÜ), Riina Kütt (Koolituskeskus Tungal).

Mudelduslaagreid viivad läbi Tartu Kunstikooli kogenud TOY coachid Aet Kingsepp, Janika Nõmmela Semjonov ja ettevõtlusõppe arendaja tiimicoach Juta Vallikivi.

Mudelduslaagrite toimumise ajad on: 3.-5. oktoober 2018 30. jaanuar - 1. veebruar 2019 22.-24. mai 2019
Ootame osalema üldhariduskoolide ja kutsekoolide ettevõtlusõpetajaid. Eelistame koolitiime, kuid ka üksik kooli esindaja on lahkelt oodatud. Koolitiimi võib kuuluda lisaks ettevõtlusõpetajale ka erialaõpetaja või üldaineõpetaja, kes valdkonnast huvitatud ja valmis valdkondlikuks lõiminguks.
Õpikogukogukonna suuruseks on 16 inimest. Eeldame igalt koolitiimilt osalust kõigist laagritest ja lõpptulemusena uuendatud ainekava.

Mudelduslaagri kutse fail: kutse